Elon KöksPunkten Ängelholm

Se alla butiker
Laddar...

Öppettider:

  • Måndag 10:00 - 18:00
  • Tisdag 10:00 - 18:00
  • Onsdag 10:00 - 18:00
  • Torsdag 10:00 - 18:00
  • Fredag 10:00 - 18:00
  • Lördag 10:00 - 15:00
  • Söndag 11:00 - 14:00

Avvikande öppettider:

  • 26-05-2022 Kristi himmelsfärds Stängt

Skicka meddelande till Elon KöksPunkten Ängelholm

Fyll i formuläret och klicka på skicka, så återkommer vi inom 24h!

Om butiken

Vi på Elon Kökspunkten i Ängeholm är en butik som fokuserar på det bästa för varje enskild kund. Sedan över 20 år har vi varit det självklara valet för alla i Ängelholm med omnejd när det gäller produkter för hemmets alla rum - köket, tvättstugan, badrummet, städskrubben, hallen osv. Med allt från köksinredning och vitvaror till dammsugare och rakapparater kan vi verkligen erbjuda det mesta inom hemmets fyra väggar. Vår strävan är alltid att erbjuda ett kunnande och en servicenivå som du som kund inte hittar någon annanstans. Hos oss kan du alltid lita på att du köper kvalitet till rätt pris och med stor trygghet. Behöver du konsultation före köpet kan vi till och med hjälp dig på plats i ditt hem och självklart hjälper vi till med leverans, installation och bortforsling av dina gamla produkter.

Sortimentet

Vi jobbar med alla de stora och välkända varumärkena såsom Husqvarna, Electrolux, Siemens, Whirlpool, Samsung, Asko, Bosch, Jura, Philips m.fl. Vi har ett brett sortiment av produkter från t.ex. Miele, Liebherr, Witt m.fl. I en inspirerande utställning med både kök och bad från Ballingslöv hjälper vi våra kunder med att planera sin köksrenovering.

Vi erbjuder

  • En inspirerande butik med kompetent och rådgivande personal som levererar en extremt hög servicenivå på allt vi gör. Vi förstår och anpassar oss till varje kunds individuella behov och önskemål.
  • En inspirerande utställning med Ballingslöv kök & bad.
  • Service, leverans och installation av både vitvaror och värmepumpar.
  • Ett miljötänk och en omtanke om vårt samhälle där vi tar ett miljöansvar för våra produkter hela vägen ända till återvinning.
  • Enkel och smidig betalning via bland annat Klarna och möjlighet till räntefri delbetalning.
  • En perfekt samarbetspartner för företagskunder som t.ex. byggföretag och fastighetsbolag. Vi kan erbjuda totallösningar för både små och stora projekt genom hela processen från ritbord till uppföljning och underhåll.

Våra anställda

Bo Roslund

Säljare
bosse@kokspunkten.se
0431-31 10 76

Conny Andersson

Ansvarig B2B
conny@kokspunkten.se
0431-44 35 85

Göran Börjesson

Säljare
goran@kokspunkten.se
0431-44 35 82

Victor Jarbo

Säljare
victor.j@kokspunkter.se
0431-44 35 87

Helena Bengtsson

Säljare kök
helena@kokspunkten.se
0431-30 21 33

Johan Jahrl

Butikschef
johan@kokspunkten.se
0431-44 35 84

Magnus Johansson

Säljare
magnus@kokspunkten.se
0431-44 35 83

Jennie Troedsson Rehn

Säljare kök
jennie@kokspunkten.se
0431-30 21 32

Susanne Gullberg

Innesäljare B2B
susanne@kokspunkten.se
072-401 46 56

Christoffer Svensson

Vitvaruinstallatör
christoffer@kokspunkten.se
0346-21 67 27

Eva Nyrén

Säljare kök
eva@kokspunkten.se
0431-185 20

Riccard Larsson


riccard@kokspunkten.se
0431-44 35 81

Magnus Wictor

VD
magnus.w@kokspunkten.se
035-202 02 14

Övrigt

  • Vitvaror
    Med ett stort urval från alla de största varumärkena har vi en unik bredd på vårt sortiment. Tillsammans med våra säljare som har en mångårig erfarenhet och stort kunnande hjälper vi er att hitta de produkter och de finesser som passar just er.
  • Ballingslöv kök, bad och garderober
    Hos oss träffar du engagerade köksritare med många års erfarenhet av färg, form och design. Vi hjälper dig hela vägen från ritning till en installerad köksdröm. I vårt sortiment finns allt från traditionella kök till moderna avskalade kök och framtida designklassiker. Dessutom erbjuder vi badrums- och garderobsinredningar.

Vill du veta mer om den nya energimärkningen, klicka här